En İyi Düğün Salonları

Türkiye’nin en iyi Düğün Salonları nı sizler için sıraladık. Bu listeye bakmadan karar vermeyin. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikleri barındıran Düğün Salonları ile en özel gününüzde gözünüz arkada kalmadan konuklarınızı ağırlamanın rahatlığını yaşayın. Hadi Listeye geçelim.

1-Mira Palas Düğün Salonları

Yemeksiz Paket fiyatı (Hafta Sonu)10.000TL-den fazla
Yemeksiz Paket fiyatı (Hafta İçi)5.000TL-7.500 TL
Kapasite1.000-2.000 Kişi
Yemekli Fiyat (Hafta Sonu)50-80 TL
İletişim 0212 963 3658
 • Telefon:  0212 963 3658
 • Adres:  Cihangir Mh. E-5 Karayolu üzeri Beyaz Center Avm No:291/14 Avcılar ( double tree hilton yanı ) Metrobüs: Mustafa Kemal Paşa Durağı (Eski TÜRKSAN durağı)

İstanbul Avcılarda dillere destan bir düğün veya davet yapmak ister misin?

Hemen bizimle ilteişime geç senin için uzman ekibimiz wedding planner’ımız yardımcı olsun. Üstelik davetli listenizi sıkıştırmanıza gerekte yok 12000 kişilik salonu ile yemyeşil mazarası eşliğinde düğün yapmak için seyir terasımıza bekleriz. açık ve kapalı bölümümüz var.

2- Salon Yeşilçam

Yemeksiz Paket fiyatı (Hafta Sonu)10.000TL-den fazla
Yemeksiz Paket fiyatı (Hafta İçi)7.500TL-10.000 TL
Kapasite2000-3000
Yemekli Fiyat (Hafta Sonu)80-100 TL
İletişim0216 706 2972
 • Telefon: 0216 706 2972
 • Adres: Başıbüyük Mahallesi Büyükbakkalköy Yolu Sok. No:94 Maltepe / İstanbul 34854

Hakkında;

Salon Yeşilçam Düğün Salonları, 2500 kişilik açık alan ve 600 kişilik kapalı alan ile düğün yapmak isteyen gelin ve damatların istediği bütün imkanlara sahiptir. Açık alanda ağaçların içersisinde eşsiz manzarası ile keyifli dakikalar yaşamanızı sağlayacaktır. Şehir merkezine oldukça yakındır ve ulaşımı kolaydır. Gürültüden uzak doğa ile içiçe ferah geniş bir mekan arıyorsanız tam size göre diyebiliriz. Düğün Salonu rezervasyonu için arayın.

3-Teras Talia Düğün Salonu (Beykoz)

Yemeksiz Paket fiyatı (Hafta Sonu)5000-700 TL
Yemeksiz Paket fiyatı (Hafta İçi)3000-5000 TL
Kapasite300-400
Yemekli Fiyat (Hafta Sonu)50-80 TL
İletişim 0850 532 1410
 • Telefon: 0850 532 1410
 • Adres: Kavacık Mh. Fsm Cad. Şehit Teğmen Ali Yılmaz Sk. No:14 Kavacık
Hakkında
Teras Talia (350-400 kişi) ve Salon Talia (500-750 kişi) . Sahip olduğu “Talia” ismi doğrultusunda konuklarına kusursuz hizmet verirken aynı zamanda iş toplantılarına ve organizasyonlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Farklı ihtiyaçları bir arada karşılayabilecek geniş olanaklara ve zengin bir mutfağa sahip olan Talia, çeşitli davet, toplantı ve organizasyonlar düzenleyebilmektedir.

4-Revan Garden Davet

Yemeksiz Paket fiyatı (Hafta Sonu)10.000 TL’den Fazla
Yemeksiz Paket fiyatı (Hafta İçi) 10.000 TL’den Fazla
Kapasite500-750
Yemekli Fiyat (Hafta Sonu)80-100 TL
İletişim  0212 963 1692
 • Telefon:  0212 963 1692
 • Adres:  E-5 Cephe Menekşe, Florya Yanyol Çıkışı

Revan Garden Davet ile mutluluğunuza adım adım.. 

Düğün Salonu Seçmek ve düğün Salonları Fiyatı

İhtiyaçlarınıza ve zevklerinize göre iyi bir düğün mekanı veya düğün salonu seçmek, Düğün planlamasında ilk adımdır. Düğün mekanları genellikle 1yıl önceden rezervasyon yaptırırken, bazıları sadece birkaç ay öncesine ihtiyaç duyuyor. Her şey mekanın türüne ve kişisel kriterlerine bağlıdır. Mekan sadece düğün tarihinizi belirlemekle kalmaz, özel gününüzün sahnesini de belirler.

Seçeceğiniz düğün salonu güzel bir bahçesi olan bir salon olabilir. Düğün salonu sahiplari ne kadar yaratıcı olurlarsa o kadar çiftleri menun bırakacakalarını iyi biliyorlar. Bütçenize uygun düğün salonları nı değerlendirirken farklı bir şeyler arıyorsanız araştırdığınız salonların farklı yönlernini değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Tabi araştırma yapmadan önce kendinize bazı sorular sormanız gerekebilir. Davetlileriniz kaç kişi? Ne kadar büyüklükte bir salon işinizi görür. Salonun özellikleri neler? Davetlilerinize ne kadar yakın? Otopark sorunu var mı? Davetlilerinin rahatlığı için tuvalet, lavabo ve namaz kılma yerleri iyi mi? Havalandırması ve kliması yeterli mi? Yemekler kaliteli mi? gibi kenidniz için önemli olan sorular bir liste halinde hazırlayın salon araştırması yaparken baya işinize yarayacaktır. Bir mekan rezervasyonu yapmak için son kararı vermeden önce dikkat edilmesi gerekenler bunlar.

Nişan ve düğünü aynı yerde yapmanız gerekmez. Bizim tavsiyemiz mevsim ve hava şartları müsaitse nişan töreninizi bahçeli bir düğün mekanında yapmanızdır. Düğünü İhtişamlı gösterişli bir düğün salonunda yapabilirsiniz. Yada tam tersiniz de yapabilirsiniz. Düğünününüzü ne kdar yaratıcı kılarsanız dacetliler ve siz o kadar mutlu dakikalar geçirirsiniz.

Düğün Salonları Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Düğün Organizasyonunuzu planlamak çok çaba harcamanızı gerektirebilir  ve hepsi düğün Salonları nın yerini ve düğün salonu türüne karar vermekle başlar. Korkmayın,

Size nasıl bu işlerden kolaylıkla sıyrılacağınızı ve sistematik bir şekilde nasıl planlayacağınızı anlatacağız. Hadi Başlayalım.

1-Düğün salonu rezervasyonunu erken ayarlayın.

Birçok düğün salonları nın bir yıl hatta iki yıl önceden önceden rezervasyon yaptırdığını unutmayın; bu nedenle , istediğiniz düğün salonu konumunun kullanılabilirliğine bağlı olarak tarih kararını ayarlamanız veya farklı bir düğün salonu mekanına geçmeye hazır olmanız gerekebilir.

2-Bütçenizi ayarlayın.

Bu bir sonraki büyük şey, çünkü düğün organizasyonunuzu  planlamak en büyük masrafı getirecektir. Düğün salonunu kiraladığınızda, muhtemelen kaç misafiriniz olacağı konusunda yuvarlak bir rakam vermeniz gerekir. Bu nedenle, düğün resepsiyonunun planlamasının önemli bir kısmı, alım listenizi budamaktan ibarettir; Bu aynı zamanda mekanın büyüklüğüne ve gereksinimlerinize göre, kişi başına maliyetlerin bir tahminini getirecektir.

3-Düğün Mekanının İç veya dış mekan özelliklerine sahip olup olmayacağına karar verin.

Açıkçası, bir açık hava etkinliği yapmak istiyorsanız, planınızı mahvetmemek için yağmur olasılığını göz önünde bulundurmanız gerekir, bu nedenle, Kapalı bölümüne sahip bahçeli bir dış mekan tercihinde bulunabilirsiniz.

 • Sezon çok önemlidir, özellikle de sıkı bir bütçeniz varsa . Düğün resepsiyonunuzu kışın, örneğin Ocak ayının sonunda planlamak, para kazandıracak veya size bir indirim sağlayacaktır.
 • Bazı durumlarda, düğün organizasyonunuzu planlamak için haftanın en uygun günü olarak Cumartesi ve Pazar arasında seçim yapmanız gerekir; pazar bazen daha ucuzdur.

4-Sahip olmak istediğiniz organizasyon tipine karar verin

Günümüzde iki ana organizasyon türü vardır. Kapalı salon oturma veya kokteyl partisidir , ancak piknik, basit bir pasta kesme veya plaj organizasyonu gibi diğer çeşitler de çekici olabilir. Farklı alım tipleriyle ilişkili olarak göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar:

 • Kapalı salon oturma Oturmak : Geleneksel, konuklar gerçekten en beğendiği organizasyon türüdür ve iyi bir sohbet ortamı yaratır. Olumsuz tarafı havasız ve aşırı planlı hissedebilir. Aynı zamanda en pahalı seçenek olabilir.
 • Kokteyl resepsiyonu : Şık ve moderndir ve ayrıca konuklar tarafından da çok beğenilir. Oturmaktan çok daha ucuza mal olabilir, ancak konukların pasta kesmeleri ve kızartmalar konusunda dikkatini çekmek için biraz dağınık ve zor hissetme sıkıntısı çekebilir.
 • Piknik : Doğayı seven çiftler için idealdir ve yerel favori sandviç mekanınızı kullanarak yemeklerini hazırlamanız kolaydır. Dışarıda açık olduğundan, yağmur riski olabilir ve bazı insanlar bunu düğün için gayrı resmi bulabilir.

Plaj veya yat resepsiyonu : Piknik gibi, bu açık havada ve havanın değişmesi tehlikesi var ama çok eğlenceli olabilir ve güzel fotoğraflar çekebilir. Yine, bazıları için çok gayrı resmi olabilir ve kum veya su kesinlikle her yere gidebilir!

5-Konukları karşılamak için bir grup ayarlayın.

Bu çok eğlenceli olabilir ve “Bayanlar ve Baylar, lütfen yeni evliler Muhammet ve Ayşe’ye (veya Bay ve Bayan) hoş geldiniz” diyerek, DJ veya grup lideri tarafından basit ve kolay bir şekilde yapılabilir; akşam yemeği için.

Bu zaten tüm geleneksel düğünlerde olan bir durumdur. Tüm konuklar kendini özel hisseder ve herkesin sizi tebrik etme şansı bulduğunu hissetmesini sağlar. Diğer taraftan da , çok zaman alabilir ve üzerinizde müthiş bir yorgunluk hissettirebilir.. Bazı konuklar bunun formalitesini de göz ardı edebilir ve sırada beklemek zorunda kalabilirler.

6-Dans veya halay öğrenin.

Günümüzde çoğu düğün, kurslar arasında dans etmek yerine, tüm kurslar bitinceye kadar danstan ayrılma eğilimindedir. Özel şarkınızın yanı sıra, sadece birkaçının zevkine uyan garip şarkılar değil, insanların gerçekten dans etmek isteyecekleri şarkılar olduğundan emin olun.  Öğrendiğiniz dans figürlerini konuklar önünde sergilemeniz tarifi müthiş anlara vesile olacaktır.

7-Resepsiyona girerken anons isteyip istemediğinizi düşünün.

Bu çok eğlenceli olabilir . Düğün salonları nda sizi şu şekilde anons ettiklerini hayal edin. “Bayanlar ve Baylar, lütfen yeni evliler Ahmet ve Ece’ye (veya Bay ve Bayan) hoş geldiniz” diyerek, DJ veya grup lideri tarafından basit ve kolay bir şekilde yapılabilir; akşam yemeği için.

8-Düğün fotoğraflarını düzenleyin.

Düğün Salonları nda Düğün fotoğrafları kadar resepsiyon fotoğrafları isteyeceksiniz. Fotoğrafları aileniz ve arkadaşlarınızla, özel gruplarda veya belirli masalarda düzenleyin.

 • Konukların da fotoğraf çekmesini ister misiniz? Her birinden, çektiği gecenin dijital fotoğraflarını e-posta ile göndermeleri istenebilir; Onlara sadece bu amaç için oluşturulmuş merkezi bir düğün fotoğrafı e-postası verin.

11-Oturma Planı Yapma

Oturup yemek yemeyi planlıyorsanız , oturma biraz başağrısı olabilir, bu nedenle yeterince erken odaklanmanız gerekir.

 • Gelin ve damat, odanın “cephesi” için ne olursa olsun, papatyalara veya yükseltilmiş platformlara oturabilir. Gelin partisi onlarla birlikte oturur ve hepsi odanın geri kalanına bakar. Bu, bir zamanlar olduğu gibi popüler değil, misafirlerin arasına masayı yerleştirmek daha kabul edilebilir ve modern bir his almaya başlıyor.
 • Ebeveynler diğerleriyle birlikte oturma eğilimindedir veya masalarında ilgili aile ve arkadaşlara sahip olabilirler.
 • Yaşlı insanlar ses çıkaran hiçbir şeyin yakınında oturmamalıdır.
 • İnsanların nerede oturacaklarını bilmelerine yardımcı olmak için yer kartları kullanmayı düşünün. Çok önemli değil ama çok yardımcı olabilir. Bunu yaparken yan yana gelmeyen insanları oturmaktan kaçınmak için büyük acılar çekelim!

“Kimin birbirine oturmaktan hoşlanacağını düşünün. Örneğin, aileyi bir araya getirebilir ya da tanışmanız gerektiğini düşündüğünüz bekar arkadaşları birlikte gruplandırabilirsiniz. onları hoparlörlerden ve DJ’den daha uzağa koyarsanız ve çok sıcak veya çok soğuk olmayacak bir yerde durursanız, kendilerini daha çok eğlenin. ”

Yemek Planlama

1-Yiyecekleri seç.

Düğün Salonları nda Her zaman diyet kısıtlamaları olan bazı insanlar olacaktır, bu nedenle vejetaryen , glutensiz ve ihtiyaç duyulan diğer varyasyonları sağlamaya hazır olun . Konuklara alerjilerle ilgili öneride bulunmalarını önceden sormuş olmak iyi bir fikirdir. Kokteyl resepsiyonu genellikle yiyeceklerin ve atıştırmalık yiyeceklerin bulunmasınarağmen, hala vejetaryen ve vejetaryen olmayan seçeneklere sahiptir. Oturup yemek yemek için kaç tane kurs istediğinizi belirleyin ve bütçenize uygun bir şekilde kontrol ettiğinizden emin olun.

 • Oturma yemeklerinde genellikle menüler hazırlanır.
 • Yemek servisi yöntemine karar verilmelidir – büfe tarzı (kendinize yardım) veya masada mı? Konukların kendilerine yardım etmeleri için masaya daha fazla porsiyon koymak olabilir.

2-Düğün pastasının resepsiyon sırasında düğün salonunun neresine yerleştirileceğini seçin.

Ne zaman kesileceğine karar verin.

 • Konukların pastayı tatlıların bir parçası olarak paylaşmasını mı yoksa onun yerine bir parça eve götürmesini mi istiyorsunuz? Belki ikisi de?
 • Fotoğrafçının pastayı kesip fotoğrafınızı çekecek şekilde organize edildiğinden emin olun.

Ancak rezervasyon yapmadan önce Dikkat etmeniz gerekenler olabilir;

Revezyon yapmadan önce düğünasistandan firma porfillerini inceleyebilirsiniz. Profillerindeki resimleri detayları inceleyin.
Resimler ve incelemeler bile size çok fazla şey söyleyebilir. Rezervasyon yapmadan önce düğün mekanını ziyarette bulunmanızı tavsiye ederiz.

Açık hava düğün mekanı seçerken yılın belirli saatlerinde hava durumuna dikkat edin. Sahilde evlenmeyi düşünüyorsanız Konuklarınız için sandaletler gerekebilir. Konuklarınıza sandaletler kullanmalarını veya ayakkabılardan tamamen vazgeçmelerini ve serin kalmaları için hafif giysiler giymelerini hatırlatın. İstanbul’da bazen bir günde 4 mevsim yaşanabiliyor sabah soğuk öğlen sıcak akşam soğuk gibi hava durumunun tahmin edilmesi zor olabilir. O büyük güne yani düğün gününüze kadar hava durumunu iyi takip etmenizi tavsiye ederiz. Hava durumunu takip edebilmeniz için buraya linklini bırakıyorum( mgm.gov.tr ). Olası hava durumu değişikliği için mekanın kapalı bölümü olup olmadığına dikkat edilmeli sonra rezervasyon yapılmalıdır. Havanın gününüzü mahvetmesine ve, bu yüzden sizi çok fazla strese sokmasına izin vermeyin.

Eğer bir açık hava düğün mekanıysa, neyin sağlanamadığını ve dışarıdan ne getirmeniz gerektiğini öğrenin. Bazı parklarda pavyonlar ve banyolar vardır ancak resepsiyon için yiyecek saklamak için hiçbir yer yoktur. Sandalye veya masa getirmeniz gerekip gerekmediğini ve ek süslemeler için neye ihtiyaç duyulacağını öğrenin. Evlenmek istediğiniz günün saatini ve bunun fotoğrafçılık için aydınlatmayı nasıl etkileyebileceğini düşünün.

Bir Sonraki Adımı Atmak

Bir düğün yerine karar vermek, düğün vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmenin ilk adımıdır. Eğlenceli ve heyecan verici olması gerekiyor. Burada düğünasistan’da düğün mekanlarını kısa sürede bulup karşılaştırmak için hızlı ve kolay bir yolumuz var! Bölgedeki düğün mekanlarının tam listesini görmek için istediğiniz il ya da ilçeyi girmeniz yeterlidir.

Hala düğünü nerede yapacağına karar vermeye çalışıyorsan, endişelenme! Düğünasistan’ın ülke genelinde mekan seçenekleri var. Son rezervasyonu yapmadan önce düğünasistanın sizler için listelediği mekanlara iyice bir göz atın derim.

Seçtiğiniz mekandan bağımsız olarak, düğününüzün inanılmaz sevgi ve sevinç dolu bir gün olması dileğiyle İyi eğlenceler!